Proč je dobré zajít si do Bazalky ve Dvorku na živé - nevařené jídlo?

07. května 2014

Proč je dobré zajít si do Bazalky ve Dvorku na živé - nevařené jídlo?

Je léto a to nám nabízí spousty úžasných a lákavých dobrot. Stromy v našich sadech jsou obtěžkány krásnými barevnými a tvarově různorodými plody – ovocem. Je dobře využít této lákavé nabídky přírody, neboť jsou tyto plody – konzumované v jejich přírodní podobě, tedy tepelně neupravené - pro nás opravdovým přínosem pro naše dokonalé zdraví. Ovoce přináší našemu tělu potřebnou energii, spoustu výživných látek a velmi dobře pomáhá v očistě těla.

Zahrádky, skleníky a polní pěstování nám nabízí zeleninu, která je pro nás lahodným pokrmem plným čerstvých vůní a chutí. Dodává našemu tělu základní stavební látky – bílkoviny a stejně jako ovoce přináší spousty výživných a důležitých látek pro naše zdravé žití. Pokud jíme tyto plodiny tepelně neupravované, tedy v jejich přírodní podobě, přinášíme našemu tělu čistou, živou, ryzí energii.

Co nám do života přinese živá strava?

- časovou svobodu (nemusíme trávit dlouhý čas v kuchyni jako při vaření) - nové zkušenosti s přípravou jídel
- nárůst energie
- postupně celkové zdraví

- psychickou pohodu

Květák s miso omáčkou

1 porce / 76 Kč

Květák je výborným zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků, protože jich obsahuje velké množství. Díky složení usměrňuje dobře trávicí proces, působí na celý trakt od žaludku po slepé střevo. Protože napomáhá vylučovat přebytečnou vodu

z tkání, napomáhá celkové detoxikaci.
V našem receptu je v kombinaci s misem. Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sójových bobů, rýže, pšeničné nebo ječné mouky. Obsahuje živé enzymy, které pomáhají při trávení, ovlivňuje vyváženost přírodních sacharidů, dodává esenciální oleje, vitaminy, minerály a proteiny ve vyváženém složení. Obsahuje i vitamín B12. Pokrm „květák s miso omáčkou“ je vhodný jako zdravý, lehký oběd, večeře či svačina, protože obsahuje veškeré potřebné živiny pro lidský organismus.

Recepty pro vás připravujeme ve spolupráci se Školou živé stravy

nofoto

Zboží bylo přidáno do nákupního košíku. Zpět k nákupu K objednávce