CELOŽITNÝ KVÁSKOVÝ CHLÉB NADÝCHANÝ JAKO PEŘINA

13. srpna 2019

Také máte rádi takový ten chlebík, co křupne, když do něho zakrojíte? Co má rustikální praskliny na povrchu, voní k zbláznění a uvnitř je měkký a hebký jako peřina? A také jste si mysleli, že takový může být jen ze pšenice a droždí?

 

Tak se k nám přijďte přesvědčit, že přesně na takovém chlebu si teď můžete pochutnat i v celožitném kváskovém podání!

 

žitné chleby Jirkov pekařství

 

Pan Jiří Rudolf z MALÉ PEKÁRNY NA NÁCHODSKU nás zaujal svou skromností, odhodláním i odvahou a naprosto nadchl svým umem a talentem upéct chléb, do kterého se s prvním soustem zamilujete!

 

Pan Jiří provozuje malou pekárničku, ve které vlastnoručně peče tři druhy 100 % žitných kváskových chlebů – "KLASIK", s CHIA SEMÍNKY a se SLUNEČNICOVÝMI SEMÍNKY. V menší 500 g nebo "rodinné" 900 g velikosti.


K pekařskému řemeslu jej přivedl velký sen a poměrně trnitá cesta. Níže citujeme jeho stručný příběh a věříme, že jeho pekařský „majstrštyk“ učaruje i Vám…protože když se řemeslo dělá s láskou a poctivě, na výsledku je to zatraceně poznat! :)

 

Jiří Rudolf (cit.): "Původním povoláním jsem kuchař. Kdysi jsem pracoval v malé pekárničce, ze které jsem potom musel nejen z finančních důvodů odejít. Pár let jsem pracoval jako dělník a chleby si pekl doma pro sebe a rodinu, protože ať jsem hledal jak jsem hledal, tak opravdu poctivý chléb bez všemožných náhražek, jsem nenašel nikde. Sem tam nějaká návštěva chlebík ochutnala, a chutnal tak, až jsem pekl doma pravidelně pro nás i přátele. A to už jsem uvažoval o tom, že bych se rád věnoval pouze pečení. Ale od tohoto "snu" uběhlo několik let, bohužel to nebylo v rámci měsíců - jen od chvíle, kdy jsem konečně sehnal ty správné prostory, uběhl rok a 2 měsíce. Opravdu to byla  dlouhá cesta a spousta zařizování, byly i chvíle kdy by to člověk nejradši vzdal, ale vydržel jsem a konečně jsem se dostal do chvíle, kdy mohu chleby opravdu začít péct. Pečení je můj velký koníček, chlebíky peču já sám, v opravdu malé pekárničce. Pevně doufám, že budou moje chlebíky zákazníkům chutnat a moje výdrž a roky věnované tomuto projektu nebyly zbytečné".

 

jirkovo pekařství

nofoto

Zboží bylo přidáno do nákupního košíku. Zpět k nákupu K objednávce